×
Menu

Darthmagik

Magiczne drzwi do mrocznego świata wyobraźni

Home

Sprawy techniczne, ogłoszenia

Świt Legend – fanpage

—> Świt Legend <—

Dzisiaj będzie krótko i rzeczowo. Otóż powstał fanpage nadchodzącej książki dark fantasy opowiadającej historię jednego z największych Czarnych Rycerzy Świętego Zakonu Masek, Ardena Revana! Z tamtego miejsca będziecie mogli poznać skrawek tajemnicy przedstawiającej wydarzenia, które czekają na poznania przez każdego śmiałka, który odważy się zajrzeć do tego bogatego świata pełnego mroku, magii i przygód. Serdecznie zapraszam!

Świt legend

Człowiek nie zdaje sobie sprawy ile to trzeba włożyć pracy i czasu (szczególnie jeśli chodzi o czas), aby dopełnić wszystkie formalności, aby gotowy tekst narodził się w jak najbliższej formie do tego wymarzonego, by jednym słowem zamknąć dopieszczanie książki. Dopiero współpraca z wydawnictwem uświadomiła mi, że wszystko toczy się własnym, powolnym tempem. Nie uważam to za stracony czas, wiele się nauczyłem dzięki czemu kolejna powieść powinna być zdecydowanie lepsza (ale o tej kiedy indziej, ale ze względu na przedłużający się czas formowania się oficjalnej daty premiery mojej książki fantasy, mogę uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że kolejna już czeka w gotowości – fantastyka na pograniczu horroru, mitów i legend, ale o tym kiedyś indziej) od Świtu Legend. Właśnie tak, zdecydowałem się w końcu pokłonić się przed publicznością jak prezenter z niechlujną czupryną trzymający w swych rękach kopertę z tajemniczą nazwą i wyjąć zawartość właśnie dzisiaj w ramach zadośćuczynienia, gdyż ciężko wyrokować mi kiedy książka trafi do druku. Po cichu liczę na grudzień, ale kto wie czy jednak to nie 2019 będzie tym szczęśliwym. Z tego względu postanowiłem zdradzić tytuł (w końcu książka otrzymała swój numer IBN, więc oficjalnie będzie widniała pod taką, a nie inną nazwą), który brzmi, pewnie jak się dobrze domyślacie (albo po prostu nie macie tak krótkiej pamięci) Świt Legend.

Świt Legend to jedna z czterech (nie licząc spin offów) planowanych głównych odsłon mojego uniwersum fantasy. Pierwsza część ma być jak nieśmiały pocałunek – zachęcić do nadchodzącej uczty, uchylić jedynie rąbek tajemnicy, pobieżnie opowiedzieć o świecie, by z każdą kolejną częścią nabrać rozpędu aż do finalnego zakończenia głównej fabuły. Nie obędzie się bez śpiących bogów, martwych smoków, powracającej magii, nadziei, kłamstw, manipulacji, zwrotów akcji oraz bohaterów, którzy raz jeszcze opowiedzą swoją historię słowami bardów, poetów, zdrajców czy skazańców. Wieszcze będą śpiewać do samego rana o przygodach herosów aż do samego ranka, a gdy najciemniejsza noc odejdzie w niepamięć przybędzie świt… Świt Legend!

Zapowiedź zapowiedzi

Pięć lat temu, dokładnie 1 lutego 2013 roku do moich rąk trafił pierwszy egzemplarz mojej powieści o prywatnym detektywie (Micheal Knight). To było ekscytujące, że mogę nareszcie dotknąć swojego dzieła. Nie jest to książka idealna. Nigdy nie była. Nawet po tylu latach znajduję fragmenty, które bym zmienił. Szczególnie na płaszczyźnie językowej. Jest w niektórych momentach sztywna, mało płynna. Ze względu na styl niekiedy akcja jest rwana. Mogę to otwarcie powiedzieć – stylistyka jaką przyjąłem była zbyt wulgarna, zbyt “brudna”, brutalna i co za tym idzie niedostępna dla szerszej widowni. Jednak ze swojego dzieła jestem niezwykle dumny. Pomimo niedociągnięć stylistycznych, językowych z ręką na sercu napiszę, że wykreowana przeze mnie fabuła od pierwszej strony pierwszej książki aż po ostatnią stronę trzeciej książki zamykającą trylogię jest porywająca, nietuzinkowa, gdzie tłem do wydarzeń jest szaleństwo, obłąkanie oraz halucynacje głównego bohatera. Scenariusz jest jednym słowem świetny.

W założeniach spod ręki miał się wyłonić kryminał o ciężkim klimacie, ale w trakcie pisania zmieniła się koncepcja, wizja jak i sam scenariusz. Powstał psychodeliczny, mroczny o ciężkim klimacie thriller, gdzie do samego końca nie wiadomo czy obrazy, sceny jakie przeżywa bohater są prawdziwe. Wiemy tylko tyle co on i nigdy więcej czy mniej. Sami musimy poszukać odpowiedzi co było w tej historii prawdą a co niezwykłym odlotem narkotycznym. To nie jest zwykła opowieść o kilku morderstwach. Między wierszami książka stawia kilka trudnych, niekiedy zaskakujących pytań. Czy demony, upadłe anioły istnieją? Czy można wykupić się od śmierci i niemalże zyskać nieśmiertelność? Co może człowiek oddać, by w desperacji uratować życie? Gdzie stoi nieprzekraczalna granica, którą jeśli przekroczymy nie będziemy mogli wrócić do normalnego świata? Czym jest szaleństwo, determinacja? Jaka jest definicja dobra i zła?

Nie bez powodu wspominam właśnie o pierwszej książce (jak również przy okazji o Trylogii, którą chciałbym kiedyś wziąć na warsztat i poprawić parę elementów językowych), którą wydałem praktycznie sam wraz z pomocą kilku znajomych. Po czterech tytułach na koncie mogę śmiało powiedzieć, że następna powieść, tym razem w klimatach mrocznego fantasy, zostanie wydana przez pełnoprawne wydawnictwo! Koniec samotnej walki o prawo docenienia. Kontrakt podpisany. Więc po kilku miesiącach wytężonej pracy, po zapewne licznych korektach ruszy kampania reklamowa, a moje dzieło w końcu po latach z góry przegranej wojny ukaże się światu w blasku chwały. Czekam niecierpliwie, gdy zobaczę na półce moją książkę, która w założeniu będzie tylko początkiem wielkiej przygody w wykreowanym przeze mnie świecie. Traktujcie ten wpis jako zapowiedź zapowiedzi, która nastąpi w bliżej nieokreślonym czasie. Bądźcie czujni!

Nowa odsłona – informacje

To dziwne, że prowadząc różne strony i blogi dopiero od niedawna postanowiłem założyć własny zakątek w tym wirtualnym świecie. Najwyższy czas, tak to można by było podsumować. Potrzebowałem impulsu, większej swobody. Tak zrodził się pomysł na nowe otwarcie, które mam nadzieję, że spodoba się Wam przynajmniej tak samo jak mi. Nowa okolica to również również nowa funkcjonalność. Posty będą zamieszczane na dole strony, by ukryć w ich środku archiwum oraz spis wszelkich kategorii, by lepiej i przede wszystkim sprawniej wyszukać odpowiednie teksty jakie Was interesują. Nie trudno też zauważyć, że przeniosłem całą dotychczasową publikację Medium: Mroczny pasażer, by całą resztę zostawić na starych śmieciach. Oczywiście zamierzam kontynuować historię Aleksandra, który będzie miał za zadanie rozwiązanie zagadki brutalnego morderstwa małej dziewczynki. Tak jak dotychczas kolejne części powinny się pojawiać raz w tygodniu w piątki bądź w soboty.

Korzystając z tego, że to moje podwórko i moje reguły postanowiłem otworzyć sklep (“Książki”), gdzie po najniższej cenie można zakupić moje poprzednie tytuły, mowa tutaj oczywiście o Micheal Knight: Trylogia w wersji cyfrowej. Dodatkowo, jeśli ktokolwiek z Was będzie chciał mnie wspomóc nawet symboliczną złotówkę, by wyrazić zadowolenie z moich tekstów i poprzez taką formę zmobilizować mnie do jeszcze większej pracy nad sobą nic nie stoi na przeszkodzie, by wykupić w tym samym sklepie “Wsparcie”. Nikogo nie zmuszam do datków, są całkowicie dobrowolne, ale dzięki takim cegiełkom będę mógł jeszcze bardziej skupić się na pisaniu, wyrażaniu siebie oraz serwowaniu Wam coraz co lepszej uczty dla zmysłów. Nie oszukujemy się – każdy artysta istnieje tylko dzięki fanom i mecenasom.

Na koniec tej krótkiej notatki powitalnej chciałbym wyrazić głęboką nadzieję, że to miejsce stanie się miejscem spotkań z literaturą, która Was zaintryguje, zabawi i zmusi choć trochę do przemyśleń. Wszelkie opinie na temat strony, mojej twórczości czy to przyjazne rady bądź uzasadniona krytyka są zawsze mile widziane. Zatem bez żadnych oporów prosiłbym Was, w razie czego, o zostawienie komentarza. Każde dla mnie zdanie jest ważne, bo dzięki temu mogę rozwijać się, udoskonalać, by koniec końców zdobywać kolejne szczyty wyobraźni w trudnym fechtunku jakim bez wątpienia jest literacka proza. Jeszcze raz kłaniam się nisko i witam, nareszcie, w moich skromnych progach! A już od następnego postu wracamy do opowiadań. Obiecuję!