Cierpliwości...
Ładowanie
Strona główna

Michael Knight powraca!

Oto kłamstwo o długich nogach, kościstych dłoniach, tępym spojrzeniu, trupim zapachu, ponurej atmosferze, gorzkiej słodkości, naiwnej naiwności i błogiej niewiedzy. Oto kłamstwo pierwowzoru, kłamstwo pionierów zagubionych w przytłaczającym lesie metafor i obłudników. Oto kłamstwo pierwszego i ostatniego wersu. Kłamstwo drogi, kłamstwo przystani, kłamstwo latarni i bezpiecznego schronienia. Kłamstwo tworzenia, wyobraźni, magii i szerokiego horyzontu.

I pod tą warstwą kurzu, pyłu, niedoskonałości, trywializmu, sztucznych uniesień, niedołężnego patosu, cuchnącego mięsa leży prawda. Prawda o historii, o człowieku, o mieście. Prawda o morderstwach, potworze i koszmarze. Prawda o szaleństwie, prawda o szepcie, trwodze, bólu i cierpieniu. Prawda o Pierwszej Kronice. Prawda o Haven City. Prawda o Michaelu. Prawda o… mnie. Prawda o tym, że wróciłem, aby raz jeszcze opowiedzieć swoją historię, ale tym razem bez tych wszystkich kłamstw. Więc jaka była prawdziwa historia Michaela Knighta? O tym koniecznie musisz się przekonać.

Jedno jest niezmienne w tej całej historyjce – każdy z nas ma pod skórą skurwysyna, który wyłazi z naszych ran jak zepsute osocze, gdy słyszy zbliżającą się Apokalipsę, ponieważ nic nie jest błahe, gdy dotyczy ciebie bezpośrednio.

kronika MK

Gdzie kupić książkę?

To thriller kryminalny rozgrywający się w Haven City gdzie wszystko nie jest tak oczywiste jak się wszystkim wydaje. To alternatywna historia Michaela Knighta, która stała się kanoniczna.

Mariusz Walczak

Darthmagik

Jeśli chcesz mnie poznać bliżej wystarczy, że zagłębisz się w moje teksty. Nie będzie to jednak prosta podróż. Czeka na Ciebie wiele wzlotów i upadków. Nie zawsze pokochasz mój styl pisania, ale trzymam się tej jednej, malutkiej myśli, że z czasem odkryjesz dla siebie to “coś” co przykuje Ciebie na długie wieczory. W końcu pisarz bez czytelnika nie istnieje tak samo jak iluzjonista nie może funkcjonować bez widowni.

Keelah se'lai - by the Homeworld I hope to see one day

Życiowe motto

Najnowsze tytuły

Drzwi do magicznego świata niecodziennych historii

Świat Magana: Vergil

Mariusz Walczak
Vergil to kontynuacja mrocznego thrilera kryminalnego “Świat Magana: J. E. Booker”, gdzie raz jeszcze będziemy mogli przeżyć ponurą, pełną filozoficznych wątków historię w przedziwnym i zarazem okrutnym świecie gdzie magia i technologia współistnieją na jednej płaszczyźnie. To thriller kryminalny rozgrywający się w alternatywnym świecie na terenach byłej Warszawy zwanej obecnie Miastem 301.

Świt Legend: Rycerze Starej Republiki

Mariusz Walczak

Druga część cyklu dark fantasy “Qila Morte” opowiadająca tym razem historię legendarnego czarnego rycerza Świętego Zakonu Masek, Egeharda Asury i jego udziale w Wojnie o Północ.

magana 370

Świat Magana: J. E. Booker

Mariusz Walczak

Świat Magana to thriller kryminalny rozgrywający się w alternatywnym świecie na terenach byłej Warszawy zwanej obecnie Miastem 301. Jest to karykaturalna, cyniczna opowieść o amerykańskim policjancie, który w ramach międzynarodowej wymiany trafia do burzliwej Europy, gdzie podejmuje największe wyzwanie w swojej karierze.