Sprawy techniczne, ogłoszenia

Och kapitanie, mój kapitanie

Och kapitanie, mój kapitanie! Płyniemy ku zagładzie unosząc się na wyschniętym, klonowym listku naszych niedopowiedzeń. Przed nami wzburzony ocean gróźb błahych i frazesów pustych. Przed nami czarna toń wody, gdzie czas wędruje na opak ze swoimi wskazówkami odmierzającymi ułamki do godzin zagłady. Minuty są jak drzazgi pod paznokciami, a sekundy jak pasożyty zjadają nas od środka czując naszą ludzką niepewność i boski gniew.
Czytaj dalej
Michael Knight Własne przemyślenia

Niektóre kłamstwa

Prawda o tym, że wróciłem, aby raz jeszcze opowiedzieć swoją historię, ale tym razem bez wszystkich kłamstw. Więc jaka była prawdziwa historia Michaela Knighta?
Czytaj dalej
Inne Sprawy techniczne, ogłoszenia

O, królu

O, królu co stoisz na wzgórzu swych porażek, przechwał i trudów. O, królu co dzierżysz w swych dłoniach rdzawy miecz...
Czytaj dalej
Inne Opowiadania Własne przemyślenia

Wieczna wojna myśli

Jesteśmy jednym głosem twego szaleństwa. Jesteśmy jednością. Mrokiem. Przekleństwem i darem. Liryką i poezją. Po prostu… pustką życia na kartce papieru.
Czytaj dalej
Sprawy techniczne, ogłoszenia

Witaj świecie

Witaj świecie. Wróciłem i mam ci jedno do przekazania. Nienawidzę cię.
Czytaj dalej
Sprawy techniczne, ogłoszenia Własne przemyślenia

Przypowieść o płatku śniegu

O to krótka i nieco zapomniana przypowieść o płatku śniegu, który wraz ze swoimi braćmi i siostrami w grudniową noc postanowił zeskoczyć z potężnej, tłustej, szaroburej chmury, aby pokolorować świat dziecięcą wyobraźnią. Nasz mały bohater tańczył w powietrzu czyniąc to co umie najlepiej – fikołki pełne nadziei, koziołki przepełnione radością czy też piruety rodzinnych więzi zakrapianych wyborną ambrozją życia codziennego.
Czytaj dalej
Michael Knight Sprawy techniczne, ogłoszenia

Michael Knight R

Otóż moi mili, ten przydługi, głupiutki wstęp to nic innego jak zapowiedź Michaela Knighta w wersji R, gdzie litera R stoi tutaj jako symbol jednego, głębszego słowa – remake.
Czytaj dalej
Świat Magana

Świat Magana: J. E. Booker

[Google Play] [Lubimy czytać] Świat Magana to thriller kryminalny rozgrywający się w alternatywnym świecie na terenach byłej Warszawy zwanej obecnie...
Czytaj dalej
Świat Magana

Świat Magana – Miasto 301

Może to przeklęte miasto zbudowane na gruzach starego ładu. Może to wielki grobowiec milionów zabłąkanych dusz lecz… to ich dom. Mój dom. Ich życie. Moje życie. Nasze życie. Nasza nadzieja. To po prostu Miasto 301. Miasto W. Miasto tragiczne w swej wspaniałości. Miasto fantastycznie przebrzydłe niczym moje serce i dusza. Miasto, które w pełni odzwierciedla czym tak naprawdę jest Świat Magana!"
Czytaj dalej
Sprawy techniczne, ogłoszenia Własne przemyślenia

2020 – 2021

Rok 2020 był dla wielu z Was pewnie jednym z najtrudniejszych okresów ze względu na obostrzenia, pandemię i całą tą...
Czytaj dalej
Sci-fi Świat Magana

Świat Magana – pytania i odpowiedzi

Chcesz wiedzieć więcej o Świecie Magana? O to zbiór luźnych pytań i odpowiedzi, które mogą co nieco przybliżyć ten jakże intrygujący, alternatywny świat.
Czytaj dalej
Świat Magana

Nowy, wspaniały świat

O to przerysowany świat, który w lustrzanym odbiciu pokazuje nasze błędy, nasze wady i nasze zalety. O to świat pełen sprzeczności skąpany w mroku naszych myśli. O to nowy, wspaniały świat. O to Świat Magana. A to będzie historia Bookera...
Czytaj dalej
Własne przemyślenia

Gorzka prawda o mężczyznach

Zastanawialiście się kiedyś co tak naprawdę wyróżnia mężczyzn od kobiet w tym kraju? Prawda nie jest taka oczywista jak się każdemu może wydawać.
Czytaj dalej
Własne przemyślenia

Evviva l’arte!

Wnieśmy kielichy ku górze, Zapłaczmy nad swoją niedolą, Zabierzmy łzy posępne chmurze, Bo rany za bardzo nas bolą I chociaż nasze życie nic nie warte To krzyczmy co tchu: evviva l'arte!
Czytaj dalej
Sprawy techniczne, ogłoszenia

Nadchodzi nowe

Uznałem, że to dobry moment, aby zasadzić w Was ziarno ciekawości na temat powstającej nowej powieści w klimatach thrillera kryminalnego osadzonego w alternatywnym świecie pełnym magii i zupełnie nowej technologii.
Czytaj dalej
Własne przemyślenia

Daleka droga do Seattle**

Opowiem ci historię. Historię o mnie. Żywię głęboką nadzieję, że ją zrozumiesz albo chociaż zaakceptujesz.
Czytaj dalej
Ostatni Egzorcysta Sprawy techniczne, ogłoszenia

Ostatni Egzorcysta

To anegdota pełna przemyśleń na temat życia, które nie zawsze jest usłane różami. To sąd nad samotnością, nad pokorą i ulotnością istnienia.
Czytaj dalej
Ostatni Egzorcysta Sprawy techniczne, ogłoszenia

Ostatni Egzorcysta – zapowiedź.

Jak się musi czuć osoba opuszczona przez swoich towarzyszy? Jak podle musi smakować samotność wiedząc, że ona już nigdy nie...
Czytaj dalej
Sprawy techniczne, ogłoszenia

O.E.

Witaj wędrowcze. Widzę, że przybyłeś na miejsce naszego spotkania. Usiądź proszę koło rozbudzonego ogniska. Posłuchaj nawoływania tego przeklętego miejsca. Słyszysz...
Czytaj dalej
Inne Opowiadania

Bestia naszych czasów

Istnieją zakazane pieśni przekazywane z pokolenia na pokolenia, które szepczą o przybyciu bestii co zjada dusze. Mędrcy co potrafią rozczepić...
Czytaj dalej
1 2 3 4