9 lipca 2022 - Inne Opowiadania Sprawy techniczne, ogłoszenia

Nie odchodź łagodnie w ten dobry dzień. Buntuj się, buntuj i walcz pomimo nieuchronności zmierzchu. Rozpalaj ogniska, wywołuj pożary i tym samym odganiaj mrok, który bez przerwy pożera jasność w tym niekończącym się tańcu bladego słońca z niedoścignionym horyzontem. Spraw, by chociaż na chwilę ta odwieczna bitwa przyniosła ukojenie dla zmartwionych dusz.

Nie odchodź łagodnie w ten dobry dzień. Buntuj się, buntuj i walcz jak mędrcy próbujący rozszczepić nocny całun śmierci błyskawicami zaprzeczeń, gromami gniewu, deszczem targowania i depresji oraz wichrem akceptacji. Spraw, by chociaż na chwilę ta odwieczna bitwa została zapisana w annałach naszej zguby.

Nie odchodź łagodnie w ten dobry dzień. Buntuj się, buntuj i walcz za cnotliwe, małe i przerażone duszyczki zaplątane w niciach okrutnego losu co nie zna litości ani światłości. Spraw, by chociaż na chwilę odwieczna bitwa w kruchym wieńcu sławy ukoiła najsłabszych co potrzebują dobrego słowa.

Nie odchodź łagodnie w ten dobry dzień. Buntuj się, buntuj i walcz jak szaleni co próbują pochwycić blade, grafitowe słońce wędrujące na wyblakłym błękicie nieba. Spraw, by chociaż na chwilę ta odwieczna bitwa rozbrzmiała śpiewem radosnym o łzawych trenach.

Nie odchodź łagodnie w ten dobry dzień. Buntuj się, buntuj i walcz o posępnych, którym śmierć oślepia oczy łudząc ich na pokuszenie w blasku meteorytu zmian i drwin. Spraw, by chociaż na chwilę ta odwieczna bitwa stała się błogosławieństwem ich życia i klątwą mej śmierci, która wyrwie ci serce, rozda cierniowe obietnice i skaże na niewolniczą tułaczkę po bezsensownym świecie pogardy.

Nie odchodź łagodnie w ten dobry dzień. Buntuj się, buntuj i walcz za nas kochany, abyś odnalazł tragikomiczną scenerię co sprawi, że odnajdziesz siebie w tym ponurym miejscu i znów spojrzysz na świat moimi oczami. Spraw, by chociaż na chwilę ta twoja odwieczna wojna przyniosła zrozumienie i akceptację zanim przeklną nas bogowie.

____

* fragment książki “Zanim przeklną nas bogowie“, która jest do kupienia tutaj —> Google Play

** nawiązanie do wiersza Thomasa Dylana “Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy

Discover more from Mariusz Walczak

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading