Post Image

Nie odchodź łagodnie w ten dobry dzień. Buntuj się, buntuj i walcz pomimo nieuchronności zmierzchu. Rozpalaj ogniska, wywołuj pożary i tym samym odganiaj mrok, który bez przerwy pożera jasność w tym niekończącym się tańcu bladego słońca z niedoścignionym horyzontem. Spraw, by chociaż na chwilę ta odwieczna bitwa przyniosła ukojenie dla zmartwionych dusz.

Nie odchodź łagodnie w ten dobry dzień. Buntuj się, buntuj i walcz jak mędrcy próbujący rozszczepić nocny całun śmierci błyskawicami zaprzeczeń, gromami gniewu, deszczem targowania i depresji oraz wichrem akceptacji. Spraw, by chociaż na chwilę ta odwieczna bitwa została zapisana w annałach naszej zguby.

Nie odchodź łagodnie w ten dobry dzień. Buntuj się, buntuj i walcz za cnotliwe, małe i przerażone duszyczki zaplątane w niciach okrutnego losu co nie zna litości ani światłości. Spraw, by chociaż na chwilę odwieczna bitwa w kruchym wieńcu sławy ukoiła najsłabszych co potrzebują dobrego słowa.

Nie odchodź łagodnie w ten dobry dzień. Buntuj się, buntuj i walcz jak szaleni co próbują pochwycić blade, grafitowe słońce wędrujące na wyblakłym błękicie nieba. Spraw, by chociaż na chwilę ta odwieczna bitwa rozbrzmiała śpiewem radosnym o łzawych trenach.

Nie odchodź łagodnie w ten dobry dzień. Buntuj się, buntuj i walcz o posępnych, którym śmierć oślepia oczy łudząc ich na pokuszenie w blasku meteorytu zmian i drwin. Spraw, by chociaż na chwilę ta odwieczna bitwa stała się błogosławieństwem ich życia i klątwą mej śmierci, która wyrwie ci serce, rozda cierniowe obietnice i skaże na niewolniczą tułaczkę po bezsensownym świecie pogardy.

Nie odchodź łagodnie w ten dobry dzień. Buntuj się, buntuj i walcz za nas kochany, abyś odnalazł tragikomiczną scenerię co sprawi, że odnajdziesz siebie w tym ponurym miejscu i znów spojrzysz na świat moimi oczami. Spraw, by chociaż na chwilę ta twoja odwieczna wojna przyniosła zrozumienie i akceptację zanim przeklną nas bogowie.

____

* fragment książki “Zanim przeklną nas bogowie“, która jest do kupienia tutaj —> Google Play

** nawiązanie do wiersza Thomasa Dylana “Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy

Comments are closed.