Post Image

Spójrz na mieniące się czernią kształty formujące się w oddali. Tuż za wielkim horyzontem alternatywy rozciąga się świat pełen dziwów, gdzie magia i technologia walczą o dominację nad życiem. Pod jednym, wspólnym dachem pełnym mroku, ksenofobii i ukrytej nienawiści żyją ludzie, orkowie, skrzaty czy elfy tworząc europejskie mocarstwo, które narodziło się tuż po II wojnie światowej, która była inna niż nam się wydaje.

Dotrzyj do zakazanego lądu, gdzie historia nie jest tą historią, którą znamy z podręczników. Wsiąknij w brudy tego świata. Doświadcz cudów alternatywnego węgla. Oddychaj powietrzem pełnym pyłu węglowego i zanurz się w ciężką atmosferę europejskiej opowieści widzianą oczami amerykańskiego detektywa, który zostanie pochłonięty przez niezwykły świat.

Świat rządzony przez korporacje. Świat nowoczesnych protez i sztucznej inteligencji. Świat metropolii sięgających nieba. Świat podniebnych autostrad i ogólnodostępnej sieci internetowej. Świat pełen magii łamiącej prawa fizyki. Świat wypełniony starymi wierzeniami silniejszymi niż kiedykolwiek. Świat przesądów krępujących nasze życia. Rzeczywistość światowej geopolityki, która została wywrócona do góry nogami. Rzeczywistość nakreślona rasizmem, kłamstwami i brutalnością. Rzeczywistość nierówności społecznych. Rzeczywistość niepokojów społecznych. Rzeczywistość biedy, beznadziei oraz luksusowych apartamentów po drugiej stronie oazy.  

O to przerysowany świat, który w lustrzanym odbiciu pokazuje nasze błędy, nasze wady i nasze zalety. O to świat pełen sprzeczności skąpany w mroku naszych myśli. O to nowy, wspaniały świat. O to Świat Magana. A to będzie historia Bookera, która ujrzy światło dzienne na przełomie stycznia i lutego 2021 roku!

*********

Nieco więcej informacji o czym będzie nowa książka już niedługo. W styczniu 😉

Comments are closed.