2 grudnia 2020 -


Zapowiedź

Świat Magana to thriller kryminalny rozgrywający się w alternatywnym świecie na terenach byłej Warszawy zwanej obecnie Miastem 301. Jest to karykaturalna, cyniczna opowieść o amerykańskim policjancie, który w ramach międzynarodowej wymiany trafia do burzliwej Europy, gdzie podejmuje największe wyzwanie w swojej karierze.

Świat Magana to świat wypełniony magią i magicznymi stworzeniami, gdzie na porządku dziennym można spotkać orka, elfa, lycana, świetlika czy innego przedstawiciela magicznych ras. To również świat pełen cudacznych odkryć technologicznych opartych na alternatywnym węglu i rozwoju sztucznej inteligencji. To świat pełen kontrastów gdzie w kotle życia wiara w starych bogów ubranych w nowoczesne szaty miesza się z pionierskimi wynalazkami, wiedźmy stawiają tarota, a miasta dosłownie sięgają nieba.

Świat Magana to po prostu mroczna opowieść o człowieczeństwie, rasizmie, dyskryminacji i buncie. To opowieść pełna magii i technologii. To po prostu Świat Magana widziany oczami oficera śledczego do spraw kryminalnych, Jamesa Erica Bookera


„Mam pytanie zanim pociągniesz za spust. Czy było warto stworzyć pierwszego boga? (…) Tyle cierpienia, które po drodze zostało zadane, tyle śmierci. Czy było warto?”

— James Eric Booker

Miejsce gdzie można zakupić książkę.

Google Play – sklep↗