24 lipca 2021 -

Świat Magana: Vergil

Vergil to kontynuacja mrocznego thrilera kryminalnego „Świat Magana: J. E. Booker”, gdzie raz jeszcze będziemy mogli przeżyć ponurą, pełną filozoficznych wątków historię w przedziwnym i zarazem okrutnym świecie gdzie magia i technologia współistnieją na jednej płaszczyźnie. To thriller kryminalny rozgrywający się w alternatywnym świecie na terenach byłej Warszawy zwanej obecnie Miastem 301.

Detektyw Booker będzie zmuszony powrócić do miasta W po niemalże dwudziestu jeden latach rozłąki, aby rozwiązać zagadkę porwania wnuczki wpływowego mafiozy. To, co wydawało się na początku zwykłą sprawą, jakich wiele na świecie tak naprawdę staje się katalizatorem wielkich zmian i podsumowań w życiu bohatera. To wielowątkowa historia o grzechach przeszłości, które domagają się spłaty zaciągniętych długów. To filozoficzna podróż próbująca odpowiedzieć czym jest życie i czy może istnieć w wersji elektronicznej. To opowieść o zmaganiach udręczonego człowieka próbującego odkupić swe winy. To niebanalna nowela o przebaczeniu, nieuchronności śmierci, zdradzie i poświęceniu. To złowieszcza narracja o nas samych i świecie nas otaczającym. O to kolejna legenda ze Świata Magany.

"Zapominasz o podstawowej kwestii. Są różne definicje bohaterstwa. Nie wszyscy by się z nami zgodzili, że trzeba pędzić na złamanie karku. Prawdę mówiąc nie czuję się bohaterem. Wszystko co teraz robię jest podyktowane przez czysty egoizm. Robię to dla siebie, a że przy okazji mogę uratować innych? Sytuacja win-win."
James Eric Booker
Prywatny detektyw

Gdzie kupić książkę?